تسلا مدل اس Tesla model S

تسلا مدل اس Tesla model S نقد و بررسی تسلا مدل S

حتما نام تسلا موتورز یکی از تولید کننده های آمریکایی خودروهای برقی و قطعات مورد نیاز ترن های برقی به گوش شما خورده است.

این برند در سال 2003 بنا نهاده شد و ایلان ماسک بنیان گزار اصلی آن محسوب می شود. مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره فعلی تسلا موتورز نیز ایلان ماسک است.

درآمد خالص تسلا موتورز در سال 2018 چیزی بالغ بر 21.469 میلیارد دلار آمریکا محاسبه می شود.

بیش از 45.000 نفر در این کارخانه مشغول به کار هستند و آدرس وبسایت آن نیز tesla.com می باشد.

اما چرا به سراغ تسلا مدل s رفته ایم؟ چون خودروهای بی صدا نظر ما را جلب می کنند! پس با ما همراه باشید تا بررسی کاملی پیرامون این خودرو منحصر به فرد داشته باشیم.

تسلا مدل S ، کاملا بی صدا!

تسلا S اولین خودروی تولید شده توسط تسلا است که چهار در دارد. برند این کمپانی به افتخار نیکولا تسلا، مخترع صربستانی، آمریکایی موتورهای برق متناوب، تسلا نام گرفت. تولید اولین سری تسلا S در سال 2012 صورت گرفت و یک خودروی لوکس اندازه بزرگ توسط شرکت آمریکایی روانه بازار شد.

موتور تسلا s در عقب آن کار گذاشته شده و محوری که نیرو به آن منتقل می گردد نیز محور عقب خودرو است. قدرت موتور 762 اسب موتور برای جثه بسیار رضایت بخش است.
شتاب این خودروی تمام برقی به طرز باورنکردنی بالا است و برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت به 2.4 ثانیه بیشتر نیاز نخواهید داشت. هم چنین گروه خودرو سازی پیشنهادی بینظیری به خریداران خودرو می دهد: “شما می توانید تا 7 روز زمان یا 1000 مایل مسافت، هر کدام زودتر فرا برسد خودرو را برگردانید و تمام پول خود را پس بگیرید.”

امنیت تسلا S

مراقبت بالا از سرنشینان در هنگام تصادف

مدل S از ابتدا به عنوان خودرویی برقی ساخته و طراحی شد. طراحی بسیار مقاوم و باتری ای که کاملا محافظت شده است، بیشترین مقاومت در تصادف را از خود نشان می دهند.
این خودرو برای امنیت بالا در هنگام تصادف از هر طرف طراحی شده است و ریسک چرخیدن (چپ کردن) بسار پایینی دارد.

1. مراقبت برای تصادف از روبرو

وقتی خبری از یک موتور احتراقی در زیر کاپوت نباشد، موقعیت خیلی خوبی برای تقویت امنیت خودرو وجود خواهد داشت. این بخش به طور مهندسی شده تقویت گردیده است.

2. مراقبت برای تصادف از کناره ها

ترکیب ستون مرکزی قدرتمند و ساختار کف که البته انرژی زیادی نیز مصرف می کند، امنیت خوبی را در مقابل ضربه هایی که از کناره ها به بدنه خودرو وارد می شود فراهم می کند.

3. ریسک پایین چرخ زدن یا چپ کردن

موقعیت و وزن باتری تسلا مدل S طوری است که نقطه ثقل آن بسیار به زمین نزدیک می شود و احتمال چرخیدن آن بسیار کاهش می یابد.

عملکرد

شتاب بی نظیر

مدل S استانداردهای امنیت و عملکرد را با هم یکجا دارد. تمام موتورهای الکتریکی تسلا عملکردی منحصر بفرد در شرایط متفاوت آب و هوایی دارند. مدل S حالا به دو موتور الکتریکی و دو محور فعال all wheel drive مجهز شده است. هم چنین سیستم تعلیق هوا نیز در این خودرو وجود دارد.

پیشرانه برقی

موتور تمام برقی و مرکز ثقل پایین عملکردی عالی در مسافت ها و بهره وری بالای خودرو را بهمراه دارد. دو سبک متفاوت قابل انتخاب در این خودرو وجود دارد: Performance و Long Range.
در حالت Performance:
این گزینه برای زمانی که به شتاب بیشتری احتیاج دارید مناسب است و در 2.4 ثانیه سرعت شما را از صفر به صد کیلومتر بر سرعت می رساند. هم چنین با شارژ کامل می توانید تا 345 مایل رانندگی کنید.
در حالت Long Range:
این گزینه را در مسافت های طولانی استفاده کنید، شتاب در این حالت 3.7 ثانیه برای رسیدن از صفر به صد کیلومتر بر ساعت است و تا 370 مایل با یک بار شارژ رانندگی کنید.

شارژ تسلا مدل S

با یک مرتبه شارژ کامل مسافت های زیادی را می توانید طی کنید برای مثال، از سن خوزه تا لوس آنجلس چیزی بالغ بر 340 مایل را طی کنید.

این گزینه را در مسافت های طولانی استفاده کنید، شتاب در این حالت 3.7 ثانیه برای رسیدن از صفر به صد کیلومتر بر ساعت است و تا 370 مایل با یک بار شارژ رانندگی کنید.

شارژ تسلا مدل S

با یک مرتبه شارژ کامل مسافت های زیادی را می توانید طی کنید برای مثال، از سن خوزه تا لوس آنجلس چیزی بالغ بر 340 مایل را طی کنید.

شارژ تسلا در منزل

زمانی که به خانه می رسید مدل S خود را در پارکینگ به برق بزنید، تا صبح برای یک هفته استفاده از خودرو خود شارژ خواهید داشت.

شارژ تسلا در جاده ها

مانند پمپ بنزین ها مراکزی برای شارژ سریع خودروهای برقی با سوپرشارژرها وجود دارد که تا یک قهوه بنوشید نیمی از باتری خودرو را شارژ می کنند.

راننده هوشمند، آینده رانندگی

ویژگی های پیشرفته کمک راننده به شما امنیت و اعتماد بیشتری در رانندگی می دهد و در بخش هایی که تصمیم گیری سخت است کمک خوبی می کند.
این خودرو مجهز به 12 سنسور هوشمند در اطرافش است که همواره در حال بررسی جاده و آنالیز خطرات احتمالی ست. راننده هوشمند شما خودرو شما را هدایت می کند، گاز میدهد و در زمان مناسب ترمز می گیرد. قابلیت رانندگی کاملا خودکار نیز ویژگی های جدیدی ارائه می دهد و عملکرد فعلی را بهبود می بخشد. مانند:
مسیریابی، مانند تغییر لاین برای خروج از اتوبان.
احضار، به صورت اتوماتیک خودروی شما را تا جایی که شما هستید هدایت می کند.
اتو پارک، به صورت کاملا اتوماتیک خودرو را پارک می کند
تغییر لاین اتوماتیک، این ویژگی به صورت خودکار لاین شما را در اتوبان تغییر می دهد.

قابلیت رانندگی تمام خودکار

تمام مدل S های جدید با قابلیت رانندگی تمام خودکار تولید می شوند و همواره بروزرسانی های جدیدی برای این سیستم منتشر می شود که عملکردش را بهبود می بخشد.
تمام خودروهای تسلا سخت افزارهای لازم برای راننگی کاملا اتوماتیک در آینده را دارند و تا زمانی که مطمئن نشوند که این سیستم هوشمند دو برابر انسان امنیت دارد، سیستم رانندگی کاملا اتوماتیک را همگانی نخواهند کرد.
شاید کم مهری باشد که نام این خودرو را فقط در لیست بی صداترین خودروهای جهان قرار دهیم، چرا که بی شک تسلا مدل S در بسیاری از لیست های “ترین” صنعت خودرو سازی جایی برای خودش دارد. لیست هایی مانند هوشمندترین خودروهای جهان، زیباترین خودروهای جهان، لوکس ترین خودروهای جهان یا حتی بهترین خودروهای جهان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *