هشدارکمبود قطعه خودرو در ایران

هشدار کمبود قطعه خودرو در ایران با برقی شدن خودروهای چینی

مدیرعامل سایپا با بیان اینکه میزان گردش مالی صنعت خودرو در کشور ۴۳۶‌هزار میلیارد تومان است که ۹/ ۲‌درصد تولید ناخالص داخلی کشور را شامل می‌شود، افزود: در حال حاضر ۲۷میلیون دستگاه خودرو در کشور در حال تردد است که بیش از ۱۷میلیون دستگاه آن فرسوده و مصرف این خودروها بیش از ۱۰لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش است که این امر باعث آلودگی زیست‌محیطی و از بین رفت انرژی می‌شود.

محمدعلی تیموری، تصریح کرد: در یک‌سال‌ونیم گذشته گروه خودروسازی سایپا با بهره‎گیری از توان داخلی و اتکا به اقتصاد مقاومتی، توانست ‌‌‌میزان تولید خودرو را به بیش از ۲‌هزار و ۲۰۰دستگاه در روز برساند.

همچنین با کنترل خریدهای خارجی و جلوگیری از خروج ارز از کشور، توانست شرایط بسیار خوب مالی ایجاد کند.

کمبود قطعه خودرو

تیموری با تاکید بر اینکه پروژه‌های کیفی مناسبی برای خودروهای این مجموعه تعریف شده است تا در راستای آن رضایت مشتریان به صورت کامل تامین شود، ‌‌بیان کرد:

سال آینده، ‌‌‌ محصولات جدید گروه سایپا با شرایط مطلوب و کیفیت مناسب به بازار عرضه خواهد شد.

همچنین با تولید و عرضه ون ۱۴نفره گروه سایپا می‌‌‌توان به جهت قیمت، کیفیت و کاهش هزینه حمل‌ونقل شهری در حوزه خودروهای عمومی تحول ایجاد کرد. تیموری با تاکید بر اینکه تا سه‌سال آینده چین دیگر خودروی بنزینی تولید نخواهد کرد،‌‌‌ گفت: این شرایط برای ایران، هم تهدید است و هم فرصت.

خودروسازان ایرانی برخی از قطعات الکترونیکی خود را از چین تامین می‌کنند. براساس رویکرد جدید این کشور احتمال دارد که در مقطعی کوتاه مشکلاتی ایجاد کند اما فرصتی است که می‌توان به کشورهایی که سطح تکنولوژی پایین‌‌‌تری دارند، خودرو صادر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *